Čo asi tak žerie Gorila?

Autor: Jozef Franko st. | 21.1.2012 o 6:21 | (upravené 29.3.2012 o 11:56) Karma článku: 3,00 | Prečítané:  885x

Tá na Slovensku dietuje,ale hádam si začne typicky biť do pŕs. Gorila je niečo,pre niečo.Prečo až teraz fest? Nežerie Gorila to čo nemá žrať? Jasné že je všežravec,ale proti slušnosti nesmie mať šancu. A čo je slušnosť?Že pár písmen za našu milú,takmer asimilovanú Gorilu,napíšem ja a prevážnu väčšinu nechám na jej náhodný výber. Ospravedľňujem sa dopredu zamestnancom garážových eséročiek smeRF a SDKÚ,ak pri možnom vizuálnom kontakte,budem pluť,harkať,či inak vyjadrovať sympatie,aby zachovali pokoj.Proti talibanu som zaočkoval celú rodinu,pijeme viac ako szlota a anča ku nám netrafí. Pod oknami sa mihli práve dvaja hajzli....jeden čistý Határ.....druhý,ako keby Kucejovi v Palacke,z oka na Cypre či v Londýne vypadol. Izby budem vyberať osobne.

Zberateľ podpis kariet vo WSH-DC 80-te roky,tzv.podnikateľ čakateľZberateľ podpis kariet vo WSH-DC 80-te roky,tzv.podnikateľ čakateľfotografický aparát

Gorila ale vie písať:

´Fico hovorí : „Vy máte dostatok informácii podľa mňa. Čo je na mňa mi povedzte? Čo môže na mňa použiť? Že som nejakú babu stískal na letisku?“

Fico jasne povedal podpredsedom SMERu: „Chlapci, vy sa musíte rozhodnúť čo chcete. Buď chcete tú politiku robiť tu, alebo po telefóne.“ Fico hovorí, že v politike je 14 rokov, nie je samovrah a nedá sa po vstupe do vlády predať za 5,50. Haščák sa pýta ako to vypadá, s Jurajom Širokým a Vladimírom Poórom. Fico odpovedá, že zo Širokým sa dá, ale s Poórom je to horšie. Haščák rozpráva Ficovi, že oni (Široký, Poór, Kiňo) nie sú zvyknutí na konkurenciu a súťaž na trhu a ich obchodovanie je postavené len na lobingu („žijú len z lobingu“). Fico sa pýta Haščáka na Širokého. Haščák vysvetľuje, že s ním mali konflikt v Chemolaku Smolenice a Široký sa odvtedy od PENTY stráni. Fico sa pýta Haščáka, či má Široký Váhostav. Haščák prisviedča. Haščák hovorí, že väčšina Širokého podnikov ide od 10 k 5 (Chemolak, Plastika), široký nemá zvládnuté moderné metódy riadenia „Corporate governance“, všetko má postavené na starých kamarátoch.

Haščák hovorí Ficovi. že vychádza to tak, že SMER bude po voľbách tvoriť vládu s SMK a KDH. Iná varianta podľa Haščáka nie je.

Haščák ukazuje Ficovi analýzy možných koaličných zoskupení. PENTA robí teraz neverejný prieskum verejnej mienky na 3000 respondentoch. Závery budú do 2 týždňov. Haščák ich pošle aj Ficovi. Haščák má iné materiály, z ktorých vychádza SMER 24% hlasov, HZDS 13%, SDKÚ 15% (Haščák si myslí, že len 14% ale dal im 15%), SMK 10%, KDH 8%, SF 4,5%, SNS 7%, ostatní sa nedostali.

Rozprávajú o Ivanovi Miklošovi. Podľa Haščáka ho Fico preceňuje. Fico ho vníma ako šikovného zlodeja. Haščák hovorí, že Mikloš nekradne toľko ako si Fico mysli.

Haščák sa pýta Határa, ako dopadol s tými vecami, o ktorých sa bavili naposledy -ako sa vyvíja názor R. Fica na zmenu daňového systému a na obsadenie postu ministra zdravotníctva v budúcej vláde. Haščáka zaujímajú najmä názory Fica na vývoj v zdravotníctve. Határ hovorí, že Ficovi tlmočil Haščákove predstavy o reforme v zdravotníctve a čo za ich presadenie dostanú oni (SMER, resp. Fico). Fico sa vyjadril, že je zatiaľ predčasné o tom hovoriť. Fico Határovi povedal, že berie na vedomie pozíciu PENTY v zdravotníctve ale pred voľbami im nemôže nič sľúbiť - bol by to hazard, pretože ešte nevedia s kým pôjdu do vlády a ako dopadne rozdelenie rezortov.

Határ hovorí, že s Ficom komunikoval ohľadne kandidáta PENTY na ministra zdravotníctva, ktorého má SMER podporiť.

Hovorí o osobe Dušan Muňko (poslanec NR SR za SMER, tieňový podpredseda vlády), ktorý má zaťa v J&T a otvorene túto skupinu v SMERe presadzuje. Muňko je starý eštebák (pôsobil v Sature) a má okolo seba bývalých eštebákov, ktorý mu donášajú. Muňko chce stále organizovať stretnutie Fica s Patrikom Tkáčom z J&T. Határ Fica od tohto stretnutia odhovára - zatiaľ sa neuskutočnilo. Határ zatiaľ nezaznamenal v SMERe aktivity zo strany Slávia Capital. Haščák nevníma Sláviu Capital ako konkurenciu. Ako konkurenciu vníma len J&T, aj to len v niektorých oblastiach. Határ hovorí, že navrhoval Ficovi stretnutie s Haščákom. Fico povedal, že nie je proti, ale teraz je pod drobnohľadom a má na takéto stretnutia do volieb zákaz od volebného štábu SMERu. Ak bude ale Haščák moc chcieť, môžu sa ešte do volieb stretnúť.

5.5.2006 (Jaroslav HAŠČÁK. funkcionár SMERu — pravdepodobne Ing. František HATÁR — osobný tajomník predsedu SMERu Róberta FICA) 15.33 hod. - 16.05 hod.
Haščák prichádza 15.28. Határ prichádza 15.33.

Lúčia sa, Határ sa pýta Haščáka kedy sa žení, Haščák odpovedá, že v júli. Határ odchádza.

5.5.2006 (Anna Bubeníková, Jaroslav Haščák) 18.48 hod.-21.41 hod.
18.48 prichádza Haščák. Bubeníková prichádza 18.53. Začínajú rozprávať o vodárenských spoločnostiach.

Hovoria o tendri Podtatranskej vodárenskej spoločnosti, a.s. Poprad na predaj jej 100% dcérskej spoločnosti Podtatranská vodárenská prevádzková spoločnosť, a.s., ktorá má zmluvu na prenájom celej vodárenskej infraštruktúry vo vlastníctve Podtatranskej vodárenskej spoločností, a.s. (Základné imanie 1,626 mld. Sk, hodnota infraštruktúry cca 2,5 mld. Sk, v najbližších rokoch investície cca 10 mld. Sk).

Haščák zaúkoloval v tejto súvislosti aj svojho veľmi dobrého rodinného známeho, ktorý bol 2 roky primátor Starej Ľubovne, a ktorý osobne pozná 70% uvedených starostov. Táto osoba ale do termínu rozhodnutia v tendri nestihne obehnúť všetkých starostov. Haščák má ohľadom výsledkov tendra už dohodu aj s primátorom Popradu Antonom Dankom.Preberajú stále hlasovanie na valnom zhromaždení. Haščák si nie je istý podporou ním presadzovaného investora jednotlivými primátormi. Haščák napriek tomu, že má s primátorom Popradu Dankom dohodu mu moc neveri („je to debil nespoľahlivý“).

 

 

Preberajú stále hlasovanie na valnom zhromaždení. Haščák si nie je istý podporou ním presadzovaného investora jednotlivými primátormi. Haščák napriek tomu, že má s primátorom Popradu Dankom dohodu mu moc neveri („je to debil nespoľahlivý“).

Od cca 19.47 do 20.43 majú sexuálny styk. 21.41 odchádzajú.

-----------------------------------------------------------

24.07.2006 POPRAD - Víkendovou svadbou číslo jeden na Slovensku bol bezpochyby megasobáš finančného žraloka z Penty Jaroslava Haščáka (36). Po osemročnom vzťahu s právničkou z jeho firmy Valériou Trebišovskou si povedali manželské „áno“ v rímskokatolíckom kostole v popradskej miestnej časti Spišská Sobota.

-----------------------------------------------------------

Hovoria o bližšie neurčenom prípade vyšetrovania políciou, kde má Bubeníková problémy. Haščák hovorí, že je tu zlá správa. Haščák sa začne smiať a začína rozprávať o SIS (stíši hlas). Hovorí, že bol na „ďalšom vyšetrovaní“ a že ho idú zase obviniť. Hovorí, že zlá správa je to, že tí „chalani moji“, cez ktorých sa mal riešiť aj Bubeníkovej prípad, teraz riešia ten prípad zo SME proti SIS a NBÚ. Hovorí, že sa mu asi pred mesiacom ozval šéf kontrarozviedky zo SISky. Oslovila ho Kováčová, ľavé meno Petrášová, jeho žena a chcela sa s ním stretnúť. Pôsobila neisto a obával sa, či nebude nahrávaný (nie je jasné či Petráš alebo Haščák). Hovorí niečo o stretnutí na Bratislavskom hrade. Nie je jasné, či sa stretnutie uskutočnilo. Haščák hovorí, že si potom cez svoje kontakty zisťoval, prečo sa s ním Petráš chcel stretnúť. Haščák sa smeje, že zistil, že Petráš si myslí, že za jeho diskreditáciou v médiách sú oni (PENTA), čo nie je pravda („On si myslí, že za tým celým stojíme my, že ho chceme zničiť, jeho ženu a ďalších 10 ľudí zo SISky. On si tam urobil totálny biznis. Je tam taká siskársko - NBÚ mafia“.

Haščák sa pýta Határa ako sa vyvíja situácia v SMERe. Határ hovorí, že je to husté, že východniari dávajú pociťovať ostatným, že však mi ešte čosi ukážeme. Hovorí, že problematickí sú Pavol Paška a krajskí predsedovia v Košiciach (Peťo Žiga, firma Taper, s.r.o.) a Prešove (Stanislav Kubánek), ktorí sa dostanú na poslanecké miesta. Sú to divní ľudia. Határ nechce povedať, že sú skorumpovaní, ale robia podozrivé veci a do Smeru došli len z vypočítavosti.

Haščák hovorí, že chce dať Smeru nejaké peniaze. Pýta sa Határa či majú na to nejakú firmu v zahraničí a ako vôbec v Smere riešia financie. Határ hovorí, že zatiaľ nemajú firmu v zahraničí, že zatiaľ to riešia sponzorskými darmi. Najväčším sponzorom SMERU v súčasnosti je Ján Ďurian (Špedtrans - železničná doprava, Govnet, KIS). Haščák hovorí, že do budúcna sa to nedá robiť cez sponzorské dary. Határ hovorí, že si normálne zobrali úver. Haščák sa pýta od koho. Határ nevie, ale ak Haščák chce, tak mu to zistí. Haščák hovorí, že to nepotrebuje vedieť.
Haščák hovorí, nech sa Határ spýta Fica na plánovaný systém financovania. Hovorí, že Smer by mal mať na to jednu osobu, ktorá sa im o to bude starať, musí to robiť citlivo, diskrétne, bude sa o to starať vonku a ktorá bude absolútne dôveryhodná a loajálna. Haščák hovorí Határovi: „Musíte mať svojho Palacku, keď to takto poviem“. Határ hovorí, že v minulosti sa na túto funkciu uvažovalo s Fedorom Flašíkom, ale Fico to odmietol. Haščák sa pýta Határa, komu Fico v Smere dôveruje (okrem Határa). Hovoria o Maďaričovi, Igorovi Federičovi, Václavíkovi ako o možných kandidátoch na pokladníka SMERu. Najviac hovoria o Igorovi Federičovi (má ambície byť vedúcim Úradu vlády SR). Haščák hovorí, že základné kritériá na pokladníka sú, že musí byť maximálne loajálny a musí vedieť robiť. Haščák hovorí, že PENTA spolupracuje s 40 firmami v zahraničí, že budúcemu pokladníkovi Smeru môže dať kontakty, ale dotiahnuť to bude musieť on sám (pokladník Smeru).

Határ sa pýta ako funguje Ladislav Šmárik. „Dobre som ho odporučil?“ Haščák hovorí, že funguje dobre, je pracovitý, má v zdravotníctve veľa kontaktov, má cit pre ľudí, trochu je emotívny, ale PENTA je s ním veľmi spokojná. Postavil PENTE záchranku za 4 mesiace - to je 1500 ľudí. PENTA bude vlastniť 70 staníc rýchlej zdravotníckej pomoci.

Határ sa pýta ako chcel Haščák pomôcť Smeru. Haščák hovorí, že tak aby to malo význam. Hovorí, že by im dal dajme tomu 5 mil. Sk. Határ hovorí, že im Haščák pomohol aj v minulosti. Határ hovorí, že by privítali pomoc pre zamestnancov Smeru (17 zamestnancov) a pre ľudí, ktorí im pomáhajú v kampani. Ide o čierne peniaze navyše oproti oficiálnemu príjmu. Haščák hovorí, že na budúci týždeň by vedel dať dokopy aj hotovosť, ktorú by mohol Határovi odovzdať.

Határ hovorí, že sa dozvedel, že Dzurinda a Hrušovský dostali od Siemensu 200 mil. Sk cez Mníchov. Haščák si myslí, že to nie je pravda. Határ hovorí, že sa to dozvedeli od človeka zo Siemensu, čo mal na starosti prevody v súvislosti s obchodom. Haščák hovorí, že Siemens dáva peniaze len za konkrétne obchody. Határ hovorí, že išlo práve o nejaký konkrétny obchod za 2 mld. Sk. Malo ísť o nejaký starší obchod na MV SR, ktorý malo dohodnuté KDH. Keď sa o tom dozvedel Dzurinda, tak KDH muselo s ním ísť napoly.

26.5.2006 (Jaroslav HAŠČÁK. František HATÁR - osobný tajomník predsedu SMERu Róberta FICA) 10.39 hod. - 10.57 hod.
Határ začína rozprávať o svojich zdravotných problémoch (pred rokom ušiel hrobárovi z lopaty). Haščák hovorí, že dlho nevidel jeho šéfa (Fica) na korčuliach.

Határ odpovedá, že Fico nemá čas na šport, že je stále na výjazdoch. Hovoria o Ficovej asistentke Zuzane (červené vlasy) a o jej vzťahu k Ficovi. Haščák doniesol Határovi peniaze v hotovosti na financovanie volebnej kampane SMERu (v zmysle dohovoru viď stretnutie Haščák, Határ, 18.5.2006), ktoré odovzdáva Határovi -konkrétnu sumu nespomínajú.

Határ hovorí, že Dzurinda sa minulý štvrtok stretol s Mečiarom. Haščák hovorí, že to nie je pravda. Dzurinda s Mečiarom sa naposledy stretli pred trištvrte rokom. Odvtedy možno len na chvíľku v parlamente. Haščák hovorí, že takýchto „drístov“ bude s blížiacimi sa voľbami pribúdať.

Határ rozpráva o medializovanom prípade, keď prišla Fica čakať na letisko do Schwechatu jeho asistentka Zuzana, kde ich vyfotila Plus7dni. Határ potom dostal od Fica úlohu vysvetliť to Ficovej manželke Svetlane. Mal jej povedať, že asistentku Zuzanu poslal na letisko za Ficom on, aby jej podpísal nejaké stranícke papiere. Ficova manželka Svetlana mu pri tejto príležitosti navrhla po 17 rokoch tykanie.

Határ skonštatoval, že to už môže byť len koalícia Smer+HZDS+SNS alebo Smer +HZDS+SMK.

Ďalej hovoril, že Palko chce byť predsedom KDH, nakoľko Hrušovský to neustriehol. Mikloš bol údajne veľmi arogantný na rokovaní a že po 10 minútach bolo po rokovaní, na ničom sa nevedeli zhodnúť. Za Smer boli rokovať Fico, Kaliňák a Paška a za SDKÚ boli Dzurinda, Mikloš a Horth. SDKÚ z ničoho nechce ustúpiť, všetko chce diktovať, otvorili iba soc. veci a zdravotníctvo, ale Fico upozornil Mikloša, že nie je niekde na prednáškach, ale na politickom stretnutí.

..Slávo hovoril Anke o stretnutí s Ferom Határom, rozoberali Mikloša, ako sa správal. Anka k tomu povedala, že sa bavila s Milanom Horthom a ten jej povedal, že sa Miklošovi ani nečuduje, ako sa správal, nakoľko mal niekoľko otvorených sporov s Ficom, ale že Mikiho odhováral, aby Mikloša zobrali spolu na rokovanie so Smerom, ale Miky povedal, že Mikloš pôjde, nakoľko sa doteraz zúčastňoval všetkých rokovaní a pod. Horth to údajne zhodnotil, ako chybu zo strany SDKÚ. ..Anke zazvonil tlf. a povedala, že už ide domov, so Slávom sa rozlúčila s tým, že si večer zavolajú a dohodnú sa na ďalšom stretnutí..Rozlúčili sa.

Haščák začína rozprávať, že podľa neho SMER s FNM moc nenarobí. Haščák sa mal stretnúť s Ficom tento weekend, ale to nevyšlo. Majú sa stretnúť v utorok alebo stredu. Haščák si chce s Ficom prejsť 10 vecí. Podľa Ficových reakcií a pocitov z tohto stretnutia uvidia. Haščák sa medzitým stretol s inými ľuďmi z HZDS a SMERu. HZDS je proti tomu, aby sa na bývalú vládu robili akékoľvek naháňačky. Jedinú výnimku tvorí Daniel Lipšic. Práve kvôli Lipšicovi bol do funkcie ministra spravodlivostidosadený Harabín, ktorý má za úlohu nájsť na Lipšica nejaké veci a útočiť na neho. HZDS po oficiálnych i neoficiálnych líniách nahovára SMER aby sa vykašlali na naháňanie Dzurindu. Mečiar nechce naháňať Dzurindu, ktorého chápe ako dlhodobého spojenca. V SMERe ale chcú naháňať ľudí z SDKÚ, pričom poradie je Mikloš, Palacka, Prokopovič. Na Palacku tam je priestor za zmarený tender na 3. mobilného operátora. Mikloša vnímajú ako hlavného nositeľa korupcie v SDKÚ. Čo ale dokáže SMER v skutočnosti voči uvedeným osobám urobiť Haščák nevie. Stav na Ministerstve vnútre je taký, že Robo Kaliňák tam nemal byť, mal byť minister obrany. SMER ale nemal absolútne pripravené kádre a Kaliňák musel ísť na vnútro. Ten „pošahaný“ Miloš Žiak presadzuje na MV SR Šáteka, ktorý mu sľubuje, že pôjde po Dzurindovi (jediným Žiakovým cieľom je dostať Dzurindu). Haščákov všeobecný pocit ale je, že sú dosť neschopní a nedotiahnu veci do konca. Kaliňák je podľa Haščáka mäkký chlap a nemá na to žalúdok. Navyše sa chystajú na veľké lúpenie a budú mať čoskoro dosť starostí s vlastnými kauzami. Podľa Haščáka nie sú schopní kauzy bývalej vlády dotiahnuť do konca. Šátek toho ale schopný je. Bubeníková sa pýta Haščáka, že či nevie ako ďaleko sa dostal Šátek v minulosti. Haščák hovorí, že to vie úplne presne, že videl vyšetrovacie spisy. Haščák si myslí, že zopár káuz určite vyjde na povrch.

Haščák si myslí, že zopár káuz určite vyjde na povrch. V prípade ich vypuknutia bude najdôležitejšie zabezpečiť si prístup k vyšetrovacím spisom, aby vedeli reagovať. Treba vedieť zo spisu všetko od A po Z. Bubeníková rozpráva, že Rehákovi a Povrazníkovi (vedenie FNM za Mečiara) veľmi pomohli, keď vedenie FNM neposkytovalo polícii žiadnu súčinnosť (žiadosť o vyčíslenie škôd pre FNM a podobne), neboli v ničom nápomocní a tak aj zakapali mnohé kauzy. Spomínajú aj prípady Ladislava Krajňáka a Ladislava Vaškoviča, ktorým svojou nečinnosťou a nemilitantnosťou tiež pomohli. Haščák si myslí, že podobné to bude aj so súčasným vedením FNM. Bubeníková rozpráva, že práve preto chce to miesto. Ide pravdepodobne o post podpredsedu dozornej rady FNM (má za SDKÚ nahradiť Ondreja Mateja) - pozn. sprac.: do dozornej rady FNM nominuje zástupcov aj opozícia. Haščák radí Bubeníkovej aby vo veci išla za Dzurindom a použila ženské zbrane.

Haščák sa z hľadiska prípadného stíhania pýta Bubeníkovej: „Ty máš kde slabé miesto, čo si myslíš?" Bubeníková odpovedá : „PPC“. Haščák reaguje: „Len to?“ Bubeníková: „Čo iné?“ Haščák hovorí, že ani Laco Krajňák si nemyslel, že ho budú naháňať pre Banku Slovakia. Bubeníková hovorí, že na jej sekcii sa zakladali všetky štátne akciové spoločnosti a keď budú chcieť na ňu niečo našiť, tak vždy niečo nájdu.

Haščák hovorí, že sa má v blízkej budúcnosti stretnúť s Kaliňákom, s Brhelom (sponzor SMERu) kvôli Transpetrolu a potrebuje ešte 1-2 týždne aby vedel ako to bude zo strany SMERU voči PENTE a SDKÚ fungovať. „Fakt je taký, že my Fica financujeme 8 rokov“. „Ťažko si teraz predstaviť, že Fico vyštartuje proti nám v niečom, čo by malo trestno-právny rozmer“. „Viem si predstaviť, že nás bude dodrbávať za letisko, pretože už zaujal takú pozíciu“. Trestné stíhanie ale Haščák úplne nevylučuje - „Oni sú poloblázni, schizofrenici“. Keď ale porovnáva situáciu s rokom 1998, keď sa robili čierne knihy, vyhrážali sa, ale nakoniec všetky veci spľasli, tak to Haščák vidí optimisticky. Spomína prípad úveru 280 mil. Sk od Slovenskej poisťovne, keď Penta uvedený úver nesplatila, započítala s polovymyslenou pohľadávkou a nakoniec to vyhrala na súde. Haščák sa vtedy (1998) stretol s financmajstrami DS Čečetkom a Blahom, sedeli tam aj Oszkár Világi a Ernest Valko, ktorí chceli polovicu z uvedenej sumy, inak bude mať PENTA problémy. Haščák to odmietol. Do PENTY vtedy zavolal aj „Richard Krajčovič“ a chcel peniaze z uvedeného prípadu.

Ďalších cca 30 min. rozpráva Haščák podrobne o systéme ako vyplatí Bubeníkovej provízie za služby v prospech PENTY (hovorí tomu „akčný plán“). Má sa to udiať prostredníctvom platby za 3 analýzy realitného trhu cez spoločnosť Elementa, a.s. Transakcia má byť uskutočnená prostredníctvom kúpy akcií Elementy anglickou spoločnosťou pod vplyvom PENTY. Fiktívnosť kúpy akcií chcú vylúčiť tak, že Elementa vytvorí web stránky, cez ktoré akože anglický investor „objaví“ investičnú príležitosť v SR a zaplatí Bubeníkovej za analýzy realitného trhu a za BN halu v Medzilaborciach za 200 mil. Sk (reálna hodnota uvedenej haly je len okolo 10 mil. Sk). Má to prebehnúť do januára 2007. Haščák ukazuje v počítači Bubeníkovej konkrétne čísla. Prechádzajú kompletne celý „akčný plán“. Slabé miesto plánu je len skutočnosť, že Elementa nemá zamestnancov a uvedené analýzy, ktoré v PENTE robilo 5 ľudí celý rok nemá kto „akože“ urobiť. Bubeníková hovorí, že si ich podrobne preštuduje a naučí sa ich BN osoba, ktorá robila v banke a bude sa vydávať za ich tvorcu. Haščák sa smeje, že v prípade vyšetrovania ho hádam nezavrú do miestnosti a nedajú mu to napísať odznova.

23.1.2006 (Zoitán Varga. neznámy) 12.30 hod.-12.49 hod.
Neznámy je podľa rozhovoru pravdepodobne bývalý príslušník SIS alebo PPZ, ktorý mal na starosti priestorové odposluchy a ochranu proti nim. V súčasnosti má vlastnú firmu zaoberajúcu sa bezpečnostnými systémami (kamery, ochrana proti odposluchom - rušičky, zašumovače, inštalácia odposluchu). Varga začína rozprávať, že tento byt vlastní cca 2,5 - 3 roky. Pred asi 3 týždňami dostal Varga informáciu, že riaditeľ SIS Pittner obvolal všetkých riaditeľov sekcii SIS a pýtal sa na Zoltána Vargu a hovoril o jeho širokom zábere (prepojenia na PPZ, SIS, finančné skupiny, politické špičky).Varga vysvetľuje, že na Ministerstve hospodárstva chcú presadiť pravidelnú bezpečnostnú ochranu proti odpočúvaniu (každý mesiac alebo každé 2 mesiace), na ktorom by ešte zarobili. Neznámy vysvetľuje Vargovi cenové relácie realizácie ochrany priestoru (bežná cena je 900 Sk —1100 Sk za m2,neznámy to pri vyšších objemoch je ochotný urobiť za 700 Sk za m2). Neznámy potrebuje vedieť podlahovú plochu priestorov, ktoré chcú ošetriť aby im mohol urobiť cenu.
Dohadujú časový harmonogram ošetrenia uvedených priestorov. Začnú na Ministerstve hospodárstva, potom u Kubu. Tento byt má čas, pretože minimálne 1 mesiac tu aj tak nikto nebude rokovať. Ku koncu stretnutia hovoria, že Varga vybaví termíny na ošetrenie priestorov na Ministerstve hospodárstva a u Petra Kubu a s prácou môžu začať už vo štvrtok 25.1.2006. Ak sa mu nepodarí dovtedy získať termíny na MH SR a u Kubu, začnú vo štvrtok s týmto bytom.
Rozprávajú o prípade odpočúvania v priestoroch Ministerstva hospodárstva za bývalého ministra hospodárstva Róberta Nemcsicsa, kde bol do technickej realizácie zapojený aj Neznámy. Neznámy tvrdí, že bol zaangažovaný len do obrany priestoru pred odposluchom (prístroje na zašumenie a rušičky). Otočné odposluchy montoval niekto iný. Podľa popisu situácie sa zdá, že uvedené systémy dal namontovať sám Nemcsics.

 

 

Malchárek hovoril Zolovi, že to analyzovali, čo mu Zolo povedal k Paškovi... je to Ficov známy, ktorý mu bude slúžiť ako otrok.

Dňa 17.2.2006 boli v čase približne od 10.00 do 12.30 v priestore 2 pracovníci, ktorých posial Ing. Jozef Mozolík. Za asistencie Zoltána Vargu prevádzali bližšie nezistené bezpečnostné opatrenia.
Bolo zistené, že Zoltánovi Vargovi robí „asistenta“ bližšie neustanovená osoba s prezývkou „Demo“. V dňoch 14.2. - 17.2. 2006 doniesla každý deň Vargovi peniaze v hotovosti, ktoré následne Varga na elektronickej počítačke prepočítaval:
• dňa 14.2.2006 presne nezistené množstvo bankoviek, ktoré Varga prepočítava od 18.20 hod. do 18.35 hod.
• dňa 15.2.2006 presne nezistené množstvo bankoviek, ktoré Varga prepočítava od 15.00 hod. do 15.30 hod.
• dňa 16.2.2006 5,58 mil. Sk, ktoré Varga prepočítava od 13.25 hod. do 13.38 hod.
• dňa 17.2.2006 4,458 mil. Sk, ktoré Varga prepočítava od 13.40 hod. do 13.47 hod. (pochvaľuje si že BNO už neposlala tisíckorunáčky ale päťtisickorunáčky).
Celkovo za tieto 4 dni prepočítal Varga cca 20 - 30 mil. Sk v hotovosti. Je predpoklad, že uvedená hotovosť je nelegálnym príjmom.

Z bližšie neustanovenou osobou „Demo" sa Varga baví o údržbe bytov, ktoré sú pravdepodobne používané ako konšpiračné byty. Bavia sa o nábytku do týchto bytov, kľúčoch (niektoré má aj Jaroslav Haščák a Jirko Malchárek), upratovaní, dopĺňaní chladničky a pod. Varga a „Demo“ sa starajú o priestory:
• Tento priestor
• „Fedinka“ - pravdepodobne miesto trvalého bydliska Vargu na Fedinovej 2, Bratislava — Petržalka, tento byt je pravdepodobne tiež KB, pretože „Demo“ tam má zohnať stôl na rokovania.

• BN priestor na Heydukovej ulici, Bratislava - Staré Mesto
• BN priestor na Podjavorinskej ulici, Bratislava - Staré Mesto
• Nový priestor, ktorý získali do prenájmu od osoby Richard Palkovič, bytom Vetrová 8, Bratislava. Môže ísť o byt, ktorý Palkovič vlastní v dome na rohu ulíc Bjornsonova a Povraznícka, Bratislava - Staré Mesto (LV: 5656, k.ú. Bratislava - Staré Mesto). Vo vchode domu, kde sa nachádza tento priestor je poštová schránka na meno Palkovičová. „Demo“ má do tohto priestoru zohnať stôl, na ktorom by sa pri rokovaní dali rozložiť papiere.
• BN priestor v Šamoríne (v Šamoríne je sídlo niektorých firiem, v ktorých figuruje Varga, Varga v Šamoríne aj býva). V období od 18. 2. 2006 do 25. 2. 2006 (8 dní) v priestore nikto nebol.

28.2.2006 (Zoltán VARGA. Ing. Ján REJDA) 12.27 hod.-12.56 hod.
Stretnutie vyvolal pravdepodobne Ing. Ján REJDA - vedúci oddelenia zvláštnych činností ÚBPK PPZ SR. REJDA informuje VARGU, že ho včera kontaktoval Ján POLÁK. Ten mu povedal, že v SIS bol na odstúpenie pre MV SR pripravený materiál o spolupráci REJDU s VARGOM. Podľa tohto materiálu má VARGA platiť REJDOVI 50 tis. Sk mesačne (pozn. spracovateľa - ide o č.p. 63/956-V-689-5/2006-S, ktorá zostala na odbore, podľa tejto SI platí VARGA REJDOVI 50 tis. Sk kvartálne).
Uvedenú informáciu podľa tvrdení Jána POLÁKA mal v SIS stopiť jeho brat JUDr. František POLÁK, ktorý je riaditeľom odboru SIS (resp. malo mu byť nadriadeným oznámené, že REJDA je ich človek). REJDA si presne nevie spomenúť na meno odboru SIS, ktorého je POLÁK riaditeľom, ale je to niečo s náboženstvom, politickými stranami a pod. (pozn. sprac. - ide o riaditeľa 1. odboru sekcie D František RENÁTO). VARGA sa pýta REJDU odkiaľ pozná Jána a Františka POLÁKA. REJDA hovorí, že s Jánom POLÁKOM sa pozná dobre, sú dlhoroční rodinní priatelia. Ján POLÁK bol REJDOVI za svedka na svadbe. REJDA pozná dobre aj POLÁKOVÝCH rodičov. POLÁKOVCI sú zo Šurian. Ján POLÁK bol tiež policajtom, urobil si právo a teraz je advokátom (civil). JUDr. Františka POLÁKA pozná REJDA len cez jeho brata Jána a naposledy s ním hovoril práve na Jánovej svadbe, REJDA hovorí, že JUDr. František POLÁK bol vyšetrovateľ, potom siskár, potom advokát a potom znova siskár. JUDr. František POLÁK má dom v Topolčanoch. VARGA sa pýta REJDU, že kto písal tu správu o platení REJDU VARGOM. REJDA hovorí, že zatiaľ to ešte nevie, že dnes sa má s Františkom POLÁKOM stretnúť o 18.00 v Nitre.

 

PS:Všetky písmená v tomto texte,som len preniesol o kúsok ďalej.

PS 2:Poprosím Vás,nespájať moje rodisko Sp.Sobotu,so Slavovou imitáciou svadby.

PS 3:Beatles sa rozpadol.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

ŠPORT

Tím Velez-Zuzulovej je sklamaný, Slovenská lyžiarska asociácia o ňu nejaví záujem

Slovenská lyžiarka už má za sebou úspešnú operáciu.


Už ste čítali?