Mesto Poprad nemá poslancov,iba hlasujúcich

Autor: Jozef Franko st. | 24.1.2008 o 17:06 | Karma článku: 6,57 | Prečítané:  1583x

K tomuto tvrdeniu ma priviedlo dnešné rokovanie popradského mestského zastupiteľstva(MsZ). Primátor mesta,ktorý viedol rokovanie,na začiatku presunul 17. bod programu(prerokovanie petície občanov proti rušeniu ZŠ na ul.Mládeže) do bodu 5.,teda na začiatok rokovania.Ústretový krok voči prítomným rodičom,občanom a novinárom,aby nemuseli sledovať niekoľkohodinovú hlasovaciu mašinériu typu:20 prítomný,19 za,1 proti.

V Poprade sú poloprázdne školy,ktoré pomáhajú napĺňať deti z okolitých obcí.Mesto to roky vie a preto v prísne utajenom režime zriadilo komisiu,ktorá mala byť nezávislá.Iba mala byť.Ak sa v nej ocitol riaditeľ gymnázia ,ktoré sa má sťahovať a potrebuje budovu,a riaditeľ ZŠ Francisciho l .(bývala Marxova),na ktorej nie je ani poriadna telocvičňa,v blízkosti sa má začať výstavba nákupno-zábavného centra asi za 1,1 miliardy Sk a veľká väčšina detí dochádza z okolitých obcí,nezávislosť komisie je zvláštna.

Výstup tejto tajnej závislej komisie je zrušenie základných škôl:- na ul. Jarná(zlúčenie zo ZŠ Letná)

- ll. ZŠ Francisciho(transformácia do l.ZŠ Francisciho,plavecké triedy do ZŠ Sp.Sobota)

- na ul. Mládeže (rozptyl do ZŠ Tajovského a ZŠ Dostojevského.Škola z integrovanými telesne postihnutými deťmi,s moderným rehabilitačným vybavením,bazénom,saunou a hlavne bezbariérovým prístupom)

Vrátim sa k samotnému hlasovaniu zástupcov občanov(poslancov?, výmena písmena l za r možná) o zrušení škôl.ZŠ Jarná zrušená 19 hlasmi,proti 1 . ll.ZŠ Francisciho podobné hlasovanie za jej zrušenie,pričom je to kapacitne jedna z najväčších škôl,má aj telocvičňu,ktorá sa nemusí hanbiť za svoj názov ako telocvičňa na l.ZŠ Francisciho.Tu pôsobiace plavecké triedy majú sa presunúť,ale rodičov sa nikto nepýtal či tak urobia.Skôr nie.Školu síce navštevuje len 200 detí(plavecké triedy,špeciálne triedy),ale jej kapacita je takmer 600 žiakov.Leží na atraktívnom pozemku blízko centra a to je najväčšou nevýhodou.Bude zaujímavé jej ďalšie biznis využitie.

To čo predchádzalo hlasovaniu o rušení školy na ul.Mládeže sa len tak nevidí.Petíciu proti zrušeniu školy podpísalo takmer 9000 občanov,z toho vyše 700 bolo neplatných.Zastupiteľstvo zobralo petičný názor 8300 ľudí na vedomie.Riaditeľka školy požiadala o vystúpenie v rozprave.O tom či môže vystúpiť musia rozhodnúť poslanci(l za r).Desiati boli za a 11 proti vystúpeniu pani riaditeľky.Načo prítomný občania výkrikmi typu fúúúj,špinavosť,hajzlici, ....a piskotom dali na známosť svoj názor.Nakoniec vystúpenie pani riaditeľky zobrala na seba pani poslankyňa Mezenská(l za r nemeniť),ktorá ako jediná má názor a nebojí sa ho prezentovať.Hlasovanie dopadlo ako každé z predošlých.Či budú školy naozaj zrušené uvidíme.Na ťahu je ministerstvo školstva a tuším aj premiér.

Mám rád svoje mesto Poprad ,úprimne sa teším z jeho rozvoja a rastu do krásy.Je to veľká zásluha primátora Danka,ľudí na mestskom úrade a určite aj poslancov mestského zastupiteľstva,súčasných aj predošlých,ale akými arogantnými spôsobmi sa obišli deti,rodičia a občania,je nevídané.

To ako si rozhoduje MsZ v Poprade,je chybou samotných obyvateľov,že sa nestarajú o vecí verejné,ale vidia len to viditeľné.Na stretnutia z poslancami a primátorom príde pár desiatok,na zasadnutia MsZ len vtedy,keď sa ich niečo bezprostredne týka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Ako o Gorile klamala Anna Bubeníková

Nominantka SDKÚ pôsobila vo Fonde národného majetku devätnásť rokov.

Komentár Petra Schutza

Prezidentka je optimistkou bez dôvodu

Niežeby sa dôvera ku krokom polície i prokuratúry dala rovno vylúčiť.

Gorila vyhnala do ulíc zástupy ľudí, pochodovali Za spravodlivé Slovensko

Organizátori vyzvali na odchod Trnku, Jankovskú, Fica aj Kováčika.


Už ste čítali?